קבוצת פרימיום

PREMIUM

משכנתא מדרגה שנייה

משכנתא היא מוצר הלוואה המגיע בכמה צורות ואפשרויות, ביניהן גם מוצר הנקרא  משכנתא בדרגה 2 או במילים אחרות משכנתא שנייה על אותו נכס.

משכנתא מדרגה שנייה עבור נכס

הלוואת משכנתא מבוססת על העקרון שהגוף המלווה (בנק או גוף חוץ בנקאי) בתמורה להלוואה הכספית, מקבל שעבוד על נכס (הנרכש הוא נכס קיים) ויש לו זכויות מימוש מכירה במידה והלווה לא עומד בהחזרי המשכנתא. משכנתא בדרגה 2 מבוססת על שעבוד של אותו הנכס לצורכי קבלת משכנתא נוספת, כך בסוף התהליך למשכנתא שנייה, הנכס שועבד פעמים עבור כל משכנתא.

דברים שחשוב להכיר על משכנתא מדרגה שנייה

1.     את המשכנתא השנייה ניתן לקחת מאותו גוף פיננסי של המשכנתא הראשונה או מגוף פיננסי אחר. במידה והמשכנתא נלקחת מגוף פיננסי אחר, יהיה על הגוף הזה לקבל הסכמה מהגוף הראשון, להיות רשום כבעל זכות שעבוד על הנכס. במקרה של מימוש נכס, גוף זה יהיה שני בתור לקבל כספי המכירה.

2.     משכנתא מדרגה שנייה יכולה להיות רק כמשכנתא לכל מטרה ולא לרכישת נכס.

3.     גובה המשכנתא יכול להגיע לעד 50 אחוז משווי הנכס שאינו נכנס תחת סכום השעבוד של המשכנתא הראשונה.

לדוגמא: נכס לאחר שמאות מוערך בשווי של מיליון וחצי ₪. על הנכס רובצת משכנתא ראשונה עם יתרת החזר של חצי מיליון. על הנכס הזה ניתן לקבל 50 אחוז מהשווי הפנוי כלומר, משכנתא של חצי מיליון.

4.     תנאי המשכנתא והריביות המוצמדות יהיו פחות נוחים משל המשכנתא הראשונה שכן משכנתא מדרגה שנייה, נחשבת להלוואה בעלת רמת סיכון גבוה יותר לגוף המלווה.

פתרונות חלופיים למשכנתא דרגה 2

1.     ניתן לבצע פעולת מחזור של המשכנתא הקיימת. מחזור משכנתא היא פעולה שבה למעשה לוקחים משכנתא חדשה בתנאים חדשים מהגוף בעל המשכנתא הנוכחית או מגוף אחר. המשכנתא החדשה, תהיה בהיקף של יתרת המשכנתא הנוכחית, פלוס הצרכים הכספיים הנוספים. עם המשכנתא הזו מכסים (פורעים) את המשכנתא הישנה ומתחילים החזרי משכנתא חדשה לפי יתרת החוב החדשה.

2.     איתור פתרונות מימון והלוואה במסלולים שאינם משכנתא, מציאת משקיעים או מקורות מימון אחרים.

קבוצת פרימיום מתמחה בפתרונות אשראי, ייעוץ פיננסי לעסקים וללקוחות פרטיים, בכלל זה גם התאמה של תהליכי משכנתא משתי סוגי הדרגות.

תוכן עניינים

למידע נוסף מלאו פרטים

שתפו עם חברים:

אולי יעניין אותך גם..

משכנתא למשקיעים

אם אתם מעוניינים להשקיע בנכס וצריכים מקורות מימון, כדאי שתכירו את האפשרות לקחת משכנתא למשקיעים. תהליך לקיחת המשכנתא במקרה זה היא דומה ללקיחת משכנתא לדירה למגורים, אך יש לדעת כי ישנם מספר הבדלים, כמו הריביות, מסלולי קבלת ההלוואה וההון העצמי שתדרשו לגייס בכדי לקבל את האישור למשכנתא.

הלוואות ליבואנים

כל מסחר במוצרים דורש השקעה כספית המתבצעת במחזורים. בכל פעם שמייבאים סחורות מתחיל מחזור הכולל בין היתר רכישה – שילוח – ומכירה, בכדי לבצע את שלה הרכישה, יש צורך בהשקעה כספית, עד למכירת הסחורה לצרכנים או לעסקים אחרים.

אשראי לעסקים קטנים

אם אתם מנהלים עסק קטן ומעוניינים לקבל מימון בכדי לסייע לעסק לצמוח בשנים הבאות, כדאי לכם לבדוק את האופציות לגבי אשראי לעסקים קטנים. בעשור האחרון ניתן לראות היקף גדול של מסגרות אשראי המגיעות מגורמים חוץ בנקאיים, המספקים פתרונות אשראי גמישים יותר לעומת הבנקים השונים.

מהי משכנתא עסקית?

משכנתא עסקית היא כלי פיננסי חשוב שיכול לתמוך בצמיחה ובהתפתחות של עסקים בכל

הלוואה לכל מטרה

יש תקופות בחיים שבהן אנחנו זקוקים לכסף יותר ממה שההכנסות שלנו מאפשרות. לרוב

מחזור משכנתא חיצוני

מחזור משכנתא חיצוני

אחת האפשרויות המעניינות בתחום המשכנתאות היא “מחזור משכנתא חיצוני”. כאשר אנו מתייחסים למחזור

מחזור משכנתא חלקי

בעולם המשכנתאות ישנם מונחים רבים ואחד מהם הוא “מחזור משכנתא חלקי”. זהו תהליך בו מחליטים

תנאים למשתנתא

משכנתא היא צורת ההלוואה השכיחה ביותר במדינת ישראל, מרבית רוכשי הנכסים הפרטיים והעסקיים

עסקאות פקטורינג

המושג פקטורינג מגיע מהמילה הלועזית FACTOR, שמשמעותה גורם או מתווך. עסקת פקטורינג היא כלי

איחוד הלוואות ומשכנתא

בימים ללא וודאות עם ריבית שרק עולה ומשכנתא והלוואות שרק שעולות בהתאם, שווה לבדוק אפשרות של איחוד הלוואות ומשכנתא על מנת להוריד בהחזר החודשי.

ייעוץ משכנתאות פרטי

לקיחת משכנתא היא אחת ההחלטות הפיננסיות החשובות והמשמעותיות ביותר שאדם יכול לקבל בחייו.