קבוצת פרימיום

PREMIUM

הלוואה כנגד דירת מגורים

הלוואה היא שיטה פיננסית עתיקת יומין והיא מתבצעת בין מי שיש לו לבין מי שזקוק למה שיש לשני, בימינו, הלוואות מתקיימות בעיקר סביב כסף.

למרות שמדובר בשיטה ותיקה, היבט אחד בה לא השתנה עד היום, הגורם המלווה את הכסף מבקש להבטיח שהוא יקבל בחזרה את כספו, לרוב בתוספת עמלה (ריבית).

ישנן שיטות שונות בהן המלווה מבטיח שכספו יוחזר, חלק מהן מבוססות על העמדה של ערבות או בטוחה כנגד ההלוואה.

סוגי בטוחות ומשמעותן

כלל האצבע הוא, ככל שהבטוחה להלוואה אמינה ויציבה יותר, רמת הסיכון של ההלוואה תוגדר נמוכה יותר, דבר שיוביל לתנאי הלוואה טובים יותר. ככל שהבטוחה פחות יציבה, הסיכון של הגורם מלווה גבוה יותר ולכן הוא יבקש לקבל עמלת הלוואה (ריבית) גבוהה יותר כפיצוי על הסיכון הגבוה.

הלוואה כנגד דירת מגורים

נחשבת לבטוחה הטובה ביותר שכן, נכס (בכלל ובמדינת ישראל בפרט) הוא מוצר השווה הרבה כסף וכאשר הגוף המלווה, מקבל זכות למכור את הנכס במקרה של אי עמידה בהחזר הלוואה, הוא למעשה מבטיח לעצמו את הכיסוי.

הלוואה כנגד חסכונות

מוצרי חיסכון, כמו קופות גמל וקופות השתלמות, יכולות להיות בטוחות עבור החזר הלוואה ונחשבות לבטוחות יחסית איכותיות. במידה וההחזר לא מתבצע, הגוף המלווה יקבל את כספי מאותן קרנות חיסכון

הלוואה כנגד הכנסה

הלוואה זו, מבוססת על כך שלאדם הלווה ישנה הכנסה קבועה המכסה לאחר ניכוי ההוצאות הקבועות שלו את גובה ההחזר החודשי. ככל שמדובר בהכנסה יותר יציבה (למשל משכורת של עובדי מדינה) תנאי ההלוואה יהיו יותר טובים.

הלוואה נתמכת באמצעות ערב

ערב בעל אמצעיים מוכחים ויציבים שהלווה מביא כבטוחה, יכול להיחשב כסוג בטוחה טוב עבור הגוף המלווה. לווה זה יידרש להחזיר את כספי ההלוואה במידה והלווה לא עומד בהחזרי ההלוואה.

היבטים היכולים לפגוע ברמת הבטוחה

יש פעמים, שגם הלוואה כנגד דירת מגורים, לא תיחשב כבטוחה חזקה ותוגדר כבעלת סיכון גבוה מבחינת הגוף המלווה.

  1.    כאשר ללקוח עבר פיננסי ואשראי בעייתי. הגוף המלווה ייראה בו כלווה בעל קושי לעמוד בהחזרים ולמרות הבטוחה של הנכס, ההלוואה תיחשב בסיכון.  

  2.   כאשר ההכנסה החודשית ממנה יילקח ההחזר אינה יציבה (משכורת או הכנסה משכירות).  

קבוצת פרימיום, מציעה פתרונות הלוואה ללקוחות עסקיים ופרטיים בכל מיני אפשרויות בטוחות ודואגת לאינטרס שלכם מול הגוף המלווה.  

תוכן עניינים

למידע נוסף מלאו פרטים

שתפו עם חברים:

אולי יעניין אותך גם..

משכנתא למשקיעים

אם אתם מעוניינים להשקיע בנכס וצריכים מקורות מימון, כדאי שתכירו את האפשרות לקחת משכנתא למשקיעים. תהליך לקיחת המשכנתא במקרה זה היא דומה ללקיחת משכנתא לדירה למגורים, אך יש לדעת כי ישנם מספר הבדלים, כמו הריביות, מסלולי קבלת ההלוואה וההון העצמי שתדרשו לגייס בכדי לקבל את האישור למשכנתא.

הלוואות ליבואנים

כל מסחר במוצרים דורש השקעה כספית המתבצעת במחזורים. בכל פעם שמייבאים סחורות מתחיל מחזור הכולל בין היתר רכישה – שילוח – ומכירה, בכדי לבצע את שלה הרכישה, יש צורך בהשקעה כספית, עד למכירת הסחורה לצרכנים או לעסקים אחרים.

אשראי לעסקים קטנים

אם אתם מנהלים עסק קטן ומעוניינים לקבל מימון בכדי לסייע לעסק לצמוח בשנים הבאות, כדאי לכם לבדוק את האופציות לגבי אשראי לעסקים קטנים. בעשור האחרון ניתן לראות היקף גדול של מסגרות אשראי המגיעות מגורמים חוץ בנקאיים, המספקים פתרונות אשראי גמישים יותר לעומת הבנקים השונים.

מהי משכנתא עסקית?

משכנתא עסקית היא כלי פיננסי חשוב שיכול לתמוך בצמיחה ובהתפתחות של עסקים בכל

הלוואה לכל מטרה

יש תקופות בחיים שבהן אנחנו זקוקים לכסף יותר ממה שההכנסות שלנו מאפשרות. לרוב

מחזור משכנתא חיצוני

מחזור משכנתא חיצוני

אחת האפשרויות המעניינות בתחום המשכנתאות היא “מחזור משכנתא חיצוני”. כאשר אנו מתייחסים למחזור

מחזור משכנתא חלקי

בעולם המשכנתאות ישנם מונחים רבים ואחד מהם הוא “מחזור משכנתא חלקי”. זהו תהליך בו מחליטים

תנאים למשתנתא

משכנתא היא צורת ההלוואה השכיחה ביותר במדינת ישראל, מרבית רוכשי הנכסים הפרטיים והעסקיים

עסקאות פקטורינג

המושג פקטורינג מגיע מהמילה הלועזית FACTOR, שמשמעותה גורם או מתווך. עסקת פקטורינג היא כלי

איחוד הלוואות ומשכנתא

בימים ללא וודאות עם ריבית שרק עולה ומשכנתא והלוואות שרק שעולות בהתאם, שווה לבדוק אפשרות של איחוד הלוואות ומשכנתא על מנת להוריד בהחזר החודשי.

ייעוץ משכנתאות פרטי

לקיחת משכנתא היא אחת ההחלטות הפיננסיות החשובות והמשמעותיות ביותר שאדם יכול לקבל בחייו.