קבוצת פרימיום

PREMIUM

משכנתא להסדרי חוב מול הבנקים

מרבית ההתנהלות הכלכלית של כולנו מתרחשת בבנק או קשורה לבנק. תשלום הוצאות, החזר הלוואות, ניהול הכנסות ובכלל התזרים הכללי שלנו, הכל עובר דרך הבנק.

לכן, כאשר אנשים נקלעים למצב שבו חל שינוי לרעה ברמת התזרים שלהם, מתחילים להתפתח מצבי חוב שונים מול הבנק.

מהו הסדר חוב?

זוהי פעולה בה מתבצעים שינויים בתנאים של חוב קיים מבחינת גובה חוב, גובה החזרים, ריביות, תקופת ההלוואה ועוד. מטרת הפעולה היא ליצור הסדר חדש של החוב שבעקבותיו, בעל החוב יוכל לחזור לעמוד בביצוע החזרים וגם לאפשר לבנק לקבל את כספו בחזרה.

שלושה כללי יסוד בניהול הסדרי חוב מול הבנקים

1.     האחריות לעמידה בתשלומי הוצאות והחזרים היא על בעל החשבון ולא על הבנק (למרות שניתן לטעון שיש לבנקים אחריות עקיפה בעקבות התנאים שהציבו).

2.     עדיף לפעול להסדר מול הבנק עוד לפני שנוצרו חובות, כבר כשמזהים כי בתקופה הקרובה צפויים לחול שינויים לרעה ביכולת הכלכלית.

3.     לבנק יש אינטרס להגיע להסדרי חוב עם לקוחות שכן בדרך זו הוא מבטיח לעצמו “לראות” את הכסף” והימנעות מכניסה להליכים משפטיים ארוכים.  

הסדר חוב מנקודת מוצא של אחריות

כל אדם המנהל תזרים כלכלי הכולל תשלומי חובות והוצאות שונות, חייב לנהל זאת בקפידה, באחריות תוך כדי ראייה עתידית. ניהול כזה מאפשר לזהות מראש, התפתחות שלילית בהיקף תזרים ההכנסות. 

פנייה מקדימה לבנק, לבצע התאמה של ההוצאות והתשלומים בכדי להימנע מכניסה לחובות, היא בעלת סיכוי גבוה להוביל להסכמות חדשות ומעודכנות עם הבנק.

הסדר חוב מאוחר

כאשר בעיית התזרים הפכה למוחשית ובעקבותיה החלו לחזור המחאות, חריגה בכרטיסי אשראי, אי עמידה בהחזרים וקשיים כלכלים נוספים, כבר קשה יותר להתנהל מול הבנק. בשלב כזה, הבנק כבר נוטה לראות בלקוח כלקוח בעייתי ופחות יבוא לקראתו.

אם זאת, במקרה כזה ניתן לנצל את רצון הבנק להגיע להסדר בכדי להימנע מהליכים משפטיים ארוכים. במסגרת הסדר, במצבים מסוימים, הבנק יכול להקטין את גובה החוב ולמעשה לוותר על חלק ממנו כדי לאפשר ללקוח לעמוד בתשלומים.

אם כבר נכנסתם למצבי חוב מול הבנקים ובמיוחד עם כבר ישנה מעורבות של המחלקה משפטית, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע חיצוניים שייסיעו לכם במציאת פתרונות מתוך הבנק ומחוצה לו .

קבוצת פירמיום, מתמחה בייעוץ פיננסי, הלוואות והיא מלווה בעלי חוב רוב ועוזרת להם בהתמודדות של הסדרי חוב מול הבנקים.

תוכן עניינים

למידע נוסף מלאו פרטים

שתפו עם חברים:

אולי יעניין אותך גם..

משכנתא למשקיעים

אם אתם מעוניינים להשקיע בנכס וצריכים מקורות מימון, כדאי שתכירו את האפשרות לקחת משכנתא למשקיעים. תהליך לקיחת המשכנתא במקרה זה היא דומה ללקיחת משכנתא לדירה למגורים, אך יש לדעת כי ישנם מספר הבדלים, כמו הריביות, מסלולי קבלת ההלוואה וההון העצמי שתדרשו לגייס בכדי לקבל את האישור למשכנתא.

הלוואות ליבואנים

כל מסחר במוצרים דורש השקעה כספית המתבצעת במחזורים. בכל פעם שמייבאים סחורות מתחיל מחזור הכולל בין היתר רכישה – שילוח – ומכירה, בכדי לבצע את שלה הרכישה, יש צורך בהשקעה כספית, עד למכירת הסחורה לצרכנים או לעסקים אחרים.

אשראי לעסקים קטנים

אם אתם מנהלים עסק קטן ומעוניינים לקבל מימון בכדי לסייע לעסק לצמוח בשנים הבאות, כדאי לכם לבדוק את האופציות לגבי אשראי לעסקים קטנים. בעשור האחרון ניתן לראות היקף גדול של מסגרות אשראי המגיעות מגורמים חוץ בנקאיים, המספקים פתרונות אשראי גמישים יותר לעומת הבנקים השונים.

מהי משכנתא עסקית?

משכנתא עסקית היא כלי פיננסי חשוב שיכול לתמוך בצמיחה ובהתפתחות של עסקים בכל

הלוואה לכל מטרה

יש תקופות בחיים שבהן אנחנו זקוקים לכסף יותר ממה שההכנסות שלנו מאפשרות. לרוב

מחזור משכנתא חיצוני

מחזור משכנתא חיצוני

אחת האפשרויות המעניינות בתחום המשכנתאות היא “מחזור משכנתא חיצוני”. כאשר אנו מתייחסים למחזור

מחזור משכנתא חלקי

בעולם המשכנתאות ישנם מונחים רבים ואחד מהם הוא “מחזור משכנתא חלקי”. זהו תהליך בו מחליטים

תנאים למשתנתא

משכנתא היא צורת ההלוואה השכיחה ביותר במדינת ישראל, מרבית רוכשי הנכסים הפרטיים והעסקיים

עסקאות פקטורינג

המושג פקטורינג מגיע מהמילה הלועזית FACTOR, שמשמעותה גורם או מתווך. עסקת פקטורינג היא כלי

איחוד הלוואות ומשכנתא

בימים ללא וודאות עם ריבית שרק עולה ומשכנתא והלוואות שרק שעולות בהתאם, שווה לבדוק אפשרות של איחוד הלוואות ומשכנתא על מנת להוריד בהחזר החודשי.

ייעוץ משכנתאות פרטי

לקיחת משכנתא היא אחת ההחלטות הפיננסיות החשובות והמשמעותיות ביותר שאדם יכול לקבל בחייו.