קבוצת פרימיום

PREMIUM

מחזור משכנתא חלקי

בעולם המשכנתאות ישנם מונחים רבים ואחד מהם הוא “מחזור משכנתא חלקי”. זהו תהליך בו מחליטים לבצע מחזור של המשכנתא עבור חלק מהסכום ולא עבור כולו. במקום לחלוטין לשנות את הסכם המשכנתא עם הבנק, אנחנו משנים את ההסכם רק באופן חלקי, לעומת מחזור משכנתא מלא, שבו אנחנו ממחזרים את כל סכום ההלוואה, כך שהתנאים החדשים יחולו על כלל הסכום המושאל. 
אמנם בשני התהליכים מדובר במחזור משכנתא, אך שניהם מצריכים שיקול דעת כלכלי. ההחלטה לבחור באחד מהם תלויה בצרכים הספציפיים ובמטרות הכלכליות של כל אחד.

בחירה במחזור משכנתא חלקי היא אפשרות שכדאי לשקול במספר מקרים. לדוגמא, כאשר הריבית הנוכחית על חלק מסוים מהמשכנתא גבוהה יותר מהריבית בשוק ואין אפשרות לשנות את הסכם המשכנתא, או כאשר ישנם תנאים מועדפים על חלק מהמשכנתא, אך אנחנו מעוניינים לשמר את התנאים הקיימים עבור החלק האחר. 

מהם היתרונות של מחזור משכנתא חלקי?

היתרונות של מחזור משכנתא חלקי הם רבים. הליך זה מאפשר להתאים את ההלוואה לצרכים שלנו בצורה מיטבית – במקרה שבו רק חלק מהמשכנתא נתון לריבית גבוהה או לתנאים פחות טובים, ניתן לשדרג רק את אותו החלק, מבלי להפר את התנאים של החלק האחר שמהם אנחנו מרוצים. 
מחזור משכנתא חלקי גם יכול לחסוך בעמלות שעשויות להיות גבוהות בהשוואה למחזור משכנתא מלא, ולבסוף, המחזור החלקי מאפשר לנצל הזדמנויות כאשר השוק מציע ריביות או תנאים טובים יותר עבור חלק מההלוואה.

החסרונות במחזור משכנתא חלקי

מחזור משכנתא חלקי, כמו כל פתרון פיננסי, כולל גם חסרונות. הלקוח עשוי להפסיד את היתרונות הקשורים במחזור משכנתא מלא, המחזור החלקי יכול ליצור מצב בו הלקוח נמצא עם מספר הסכמי משכנתא שונים באותו הזמן ולעיתים, הוא יכול להוביל לעמלות נוספות או לריביות שאינן תחרותיות בהשוואה למחזור משכנתא מלא.

כשהמטרה היא להבטיח את התנאים הטובים ביותר למחזור משכנתא חלקי, קבוצת פרימיום פתרונות אשראי היא הכתובת הנכונה. בעזרת צוות היועצים המומחים והמורשים שלנו, מתחומי הבנקאות, הפיננסים והמשפטים, תוכלו למצוא את הפתרון האופטימלי עבורכם המותאם באופן אישי לצרכים שלכם. אל תוותרו על ליווי ותמיכה לאורך כל התהליך. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ.

תוכן עניינים

למידע נוסף מלאו פרטים

שתפו עם חברים:

אולי יעניין אותך גם..

משכנתא למשקיעים

אם אתם מעוניינים להשקיע בנכס וצריכים מקורות מימון, כדאי שתכירו את האפשרות לקחת משכנתא למשקיעים. תהליך לקיחת המשכנתא במקרה זה היא דומה ללקיחת משכנתא לדירה למגורים, אך יש לדעת כי ישנם מספר הבדלים, כמו הריביות, מסלולי קבלת ההלוואה וההון העצמי שתדרשו לגייס בכדי לקבל את האישור למשכנתא.

הלוואות ליבואנים

כל מסחר במוצרים דורש השקעה כספית המתבצעת במחזורים. בכל פעם שמייבאים סחורות מתחיל מחזור הכולל בין היתר רכישה – שילוח – ומכירה, בכדי לבצע את שלה הרכישה, יש צורך בהשקעה כספית, עד למכירת הסחורה לצרכנים או לעסקים אחרים.

אשראי לעסקים קטנים

אם אתם מנהלים עסק קטן ומעוניינים לקבל מימון בכדי לסייע לעסק לצמוח בשנים הבאות, כדאי לכם לבדוק את האופציות לגבי אשראי לעסקים קטנים. בעשור האחרון ניתן לראות היקף גדול של מסגרות אשראי המגיעות מגורמים חוץ בנקאיים, המספקים פתרונות אשראי גמישים יותר לעומת הבנקים השונים.

מהי משכנתא עסקית?

משכנתא עסקית היא כלי פיננסי חשוב שיכול לתמוך בצמיחה ובהתפתחות של עסקים בכל

הלוואה לכל מטרה

יש תקופות בחיים שבהן אנחנו זקוקים לכסף יותר ממה שההכנסות שלנו מאפשרות. לרוב

מחזור משכנתא חיצוני

מחזור משכנתא חיצוני

אחת האפשרויות המעניינות בתחום המשכנתאות היא “מחזור משכנתא חיצוני”. כאשר אנו מתייחסים למחזור

תנאים למשתנתא

משכנתא היא צורת ההלוואה השכיחה ביותר במדינת ישראל, מרבית רוכשי הנכסים הפרטיים והעסקיים

עסקאות פקטורינג

המושג פקטורינג מגיע מהמילה הלועזית FACTOR, שמשמעותה גורם או מתווך. עסקת פקטורינג היא כלי

איחוד הלוואות ומשכנתא

בימים ללא וודאות עם ריבית שרק עולה ומשכנתא והלוואות שרק שעולות בהתאם, שווה לבדוק אפשרות של איחוד הלוואות ומשכנתא על מנת להוריד בהחזר החודשי.

ייעוץ משכנתאות פרטי

לקיחת משכנתא היא אחת ההחלטות הפיננסיות החשובות והמשמעותיות ביותר שאדם יכול לקבל בחייו.